Priežiūra

Pagal savo kompetenciją Lietuvos bankas siekia, kad šalies finansinių paslaugų sistema būtų saugi, patikima, skaidri ir konkurencinga. Lietuvos bankas finansų rinkos dalyviams išduoda licencijas teikti licencines finansines paslaugas ir prižiūri jų veiklą, stebi ar laikomasi įstatymų ir Lietuvos banko teisės aktų nustatytų reikalavimų, tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų, tarptautinių organizacijų rekomenduojamų saugios ir patikimos veiklos reikalavimų. Lietuvos bankas taip pat nagrinėja vartotojų ir prižiūrimų įstaigų tarpusavio ginčus bei teikia rekomendacijas, kaip spręstinas konkretus ginčas tarp vartotojo ir finansų įstaigos. Plačiau

2014-03-24
ESMA paskelbė konsultaciją dėl akcijų paketų pranešimų atskleidimo pagal Skaidrumo direktyvos nuostatas
Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija skelbia viešą konsultaciją dėl techninių reguliavimo standartų projekto pagal peržiūrėtas Skaidrumo direktyvos (2013/50/ES) nuostatas, susijusias su akcijų paketų pranešimais ir finansinių priemonių, kurioms taikomi pranešimo reikalavimai, sąrašu.
2014-03-19
Parengta 2013 m. vartojimo kredito rinkos apžvalga
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba paskelbė 2013 m. vartojimo kredito rinkos apžvalgą.
2014-03-19
Papildytas vartojimo kredito davėjų sąrašas
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, išnagrinėjusi Estijoje registruotos bendrovės „International Risk Management OÜ“ prašymą, nusprendė ją įrašyti į Viešąjį vartojimo kredito davėjų sąrašą.
2014-03-19
Papildytas Viešasis mokėjimo įstaigų sąrašas
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, išnagrinėjusi UAB „Virtualių paslaugų operatorius“ prašymą, nusprendė į Viešąjį mokėjimo įstaigų sąrašą įtraukti šios mokėjimo įstaigos tarpininką UAB „Grūstė“.
2014-03-19
Leista tapti Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos nariais
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba leido Andriui Mackoniui, Stanislavui Ignatovičiui, Egidijui Žaltauskui, Violetai Čeponienei, Mariui Griesiui ir Ramūnui Stankevičiui tapti Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos nariais.
2014-03-19
Taikys ESMA gaires
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, vykdydama jai pavestas finansų rinkos priežiūros funkcijas, vadovausis Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijos (angl. European Securities and Markets Authority, toliau – ESMA) 2012 m. birželio 25 d. paskelbtomis Gairėmis dėl tam tikrų MiFID tinkamumo (angl. suitability) reikalavimų aspektų (ESMA/2012/387).
2014-03-19
Kredito unijoms „Vilniaus kreditas“ ir „Savas rūpestis“ pritaikytos poveikio priemonės, duoti raštiški nurodymai
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba už teisės aktų pažeidimus ir veiklos trūkumus kredito unijai „Vilniaus kreditas“ skyrė baudą, nušalino kredito unijos „Savas rūpestis“ vadovą ir abiem kredito unijoms apribojo skolinimo sandorius.
2014-03-14
Už netinkamą vartojimo kredito reklamą – bauda UAB „MCB Finance“
Už Vartojimo kredito įstatymo reikalavimus pažeidžiančią reklamą Lietuvos banko Priežiūros tarnyba skyrė vartojimo kredito davėjai UAB „MCB Finance“ 15,5 tūkst. Lt baudą.
2014-03-06
Lietuvos bankas perspėja investuotojus dėl nelicencijuotų bendrovių
Lietuvos bankas gavo užsienio šalių rinkos priežiūros institucijų pranešimus apie jų teritorijoje veikiančias nelicencijuotas bendroves, teikiančias investicines paslaugas...
2014-03-06
Papildyta AB „Lietuvos draudimas“ draudimo veiklos licencija
Lietuvos banko valdyba pakeitė AB „Lietuvos draudimas“ išduotą draudimo veiklos licenciją, papildomai suteikdama teisę vykdyti geležinkelio įmonių (vežėjų) ir įmonių, kurios naudojasi viešąja geležinkelių infrastruktūra, privalomojo civilinės atsakomybės draudimo veiklą...
Rasta įrašų: 945

PAIEŠKA

Žodžiai tekste:Data nuo:Data iki: